Siemens Mobility i VTG Rail Europe testiraju automatsko ispitivanje kočnica za teretne vozove

Siemens Mobility i VTG Rail Europe testiraće sistem za nadzor kočenja (BMS) koji može izvršiti automatsko ispitivanje kočnica za teretne vozove. Testovi će pokazati operativnu sposobnost tehnologije. Dve strane su potpisale ugovor koji će obuhvatiti jednogodišnji probni period.

Sistem za nadzor kočenja izvršiće automatski test kočenja na svakom vagonu u teretnom vozu. Nadamo se da će ova tehnologija biti deo niza rešenja koja će železnički teretni prevoz učiniti efikasnijim – neophodan korak koji će omogućiti da se više robe prebacuje železnicom, a ne putem ili drugim, manje klimatski prihvatljivim načinima prevoza.

Anne Fischer, šef proizvoda za automatizaciju šina, Siemens Mobility, je rekla:

 „Sistem za nadzor prekida, koji je razvio Siemens Mobility, presudan je korak ka daljoj automatizovanoj i digitalizovanoj teretnoj železnici. Smanjeni ručni procesi koji oduzimaju mnogo vremena, povećana efikasnost i zagarantovana dostupnost, ključni su pokretači da održivi železnički transport postane konkurentniji.“

Tokom trajanja ugovora, pojedinačne komponente sistema biće testirane i optimizovane. Do sada je prvi od dva kompleta vagona opremljen sistemom za nadzor kočenja. Testiranje je u toku od novembra 2020.

Rukovodilac tehničkih inovacija u VTG, Hanno Schell je rekao: „Ideja za sistem nadzora kočenja rođena je u VTG još 2016. godine. Sa kompanijom Siemens Mobility pronašli smo strateškog tehnološkog partnera s kojim možemo nastaviti da unapređujemo inovacije i razvijamo pametnu najsavremeniju šinsku tehnologiju. Osnovna premisa projekta je da ima direktne efekte na produktivnost i efikasnost u industriji. Implementacijom sistema za nadzor kočenja, mrežni kapacitet se može efikasnije koristiti, osoblje vozova će imati koristi od smanjenog radnog opterećenja, a ukupna sigurnost će biti poboljšana. “

Sistem omogućava osoblju da vidi podatke o statusu na bočnoj strani vagona. Takođe pruža automatsko izveštavanje o kompletnom statusu vagona i ažuriranja svih postavki vagona uživo, prikazana na displeju unutar lokomotive. Sistem za nadzor kočenja treba da poveća sigurnost jer se prikazuju netačna podešavanja. Podaci tada mogu pomoći jer mogu pružiti rana upozorenja o habanju i predstojećim kvarovima. Ovo će smanjiti i ukupne troškove održavanja.

Početni koncept BMS razvijen je 2016. Usledila je godina terenskog ispitivanja. Nakon nekih poboljšanja, koja su se nastavila do 2019. godine, trenutni rezultati pokusa uložiće se u razvoj serijskog proizvoda koji je proizvela kompanija Siemens Mobility.

izvor&foto: railway-news

Pročitajte i...