Worldwide Flight Services (WFS) globalni lider u logistici vazdušnog tereta i partner za zemaljsko rukovanje će koristiti softver za 3D modeliranje da bi efikasnije izgradio ULD i optimizovao kapacitet tereta.
WFS će primeniti Cindov softver za 3D modeliranje ContourSpect na odabranim terminalima širom svoje mreže u Evropi, Bliskom istoku, Africi i Aziji (EMEAA) nakon uspešnog probnog postupka Proof of Concept (POC) sprovedenog na teretnom terminalu na aerodromu u Kopenhagenu.
WFS je Cindov lansirni partner za ContourSpect u industriji rukovanja teretom. Softver je razvijen da efikasnije izgradi ULD i da optimizuje kapacitet tereta, što zauzvrat predstavlja mogućnosti za smanjenje uticaja na klimu.
ContourSpect kreira 3D model tereta utovarenog na paletu za vazdušni teret i upoređuje ga u realnom vremenu sa odabranom virtuelnom konturom. Alat je dizajniran da eliminiše potrebu za ručnim merenjima i dugotrajnom kontrolom kvaliteta tako što odmah pokazuje da li je nakupina ULD van konture.
Ovo povećava operativnu produktivnost i osigurava da su svi ULD koji napuštaju skladište 100% „sposobni za let”.
ContourSpect koristi 3D kamere pozicionirane oko područja nakupljanja ULD-a za praćenje konturnog okvira. Fiksni ekrani pružaju operateru tereta ažuriranja u realnom vremenu, obezbeđujući jednu fiksnu sliku iz svakog ugla i jednu rotirajuću konturu.
Zeleni okvir potvrđuje da se teret ne nalazi izvan konture, dok crveni okvir upozorava operatera da je teret postavljen van konture, što bi moglo dovesti do slanja prekomernog ULD-a na let.
Jimi Daniel Hansen, potpredsednik operativne izvrsnosti EMEAA u WFS, rekao je: „Naš POC za ContourSpect u Kopenhagenu uključivao je stotine ULD-a, a rezultati su bili impresivni na mnogim nivoima. Izgradnja ULD-a koji su 100% „spremni za let“ je suštinski deo posvećenosti WFS-a i SATS-a bezbednosti i bezbednosti u vazduhoplovstvu. Ovaj softver za modeliranje automatizuje ovaj proces, smanjuje vreme ciklusa provere konture i beleži podatke. Iz perspektive korisnika, on takođe predstavlja dodatne prednosti u pogledu prihoda tako što obezbeđuje optimalno korišćenje raspoloživog teretnog kapaciteta, podržano potpunim izveštavanjem o stopi iskorišćenja i slikovnom dokumentacijom.”
Nakon uspešnog ispitivanja u Kopenhagenu, WFS sada planira sledeće stanice u EMEAA koje će implementirati Cind sistem.
Softver je kreirao Cindov tim za istraživanje i razvoj proizvoda u Jončepingu, Švedska, kao deo fokusa kompanije na unapređenju logistike lanca snabdevanja i da pomogne kompanijama da postignu efikasnost.
Koristeći 3D obradu slike za dimenzionisanje tereta, ContourSpect ima za cilj da obezbedi automatizovano i isplativo rešenje koje optimizuje radne resurse, podržava održivost smanjenjem dupliranja u procesu izgradnje ULD-a i pruža vrednu analitiku.
izvor&foto: aircargonews